Widząc sąsiadów, u których pojawiają się na dachach lub trawnikach instalacje fotowoltaiczne, sam zastanawiasz się, czy nie skorzystać z tego nowoczesnego rozwiązania?

Prąd pozyskiwany z energii słonecznej produkowany we własnym zakresie to kusząca perspektywa, ale myśląc o kosztach, jakie trzeba ponieść na montaż instalacji, decydujesz się odłożyć swoje plany na później. Nie musisz rezygnować z marzeń o zyskaniu niezależności energetycznej, ponieważ możesz otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki.

Jak wygląda składanie wniosku

Działając w branży od dłuższego czasu, mamy świadomość, że montaż instalacji fotowoltaicznych cieszy się coraz większą popularnością, ale dla wielu osób to wydatek, który znacząco może uszczuplić budżet domowego gospodarstwa. Jeżeli nie chcesz inwestować wszystkich pieniędzy z własnej kieszeni, masz szansę uzyskać dodatkowe wsparcie - dofinansowanie do fotowoltaiki w formie dotacji.

Różnego rodzaju programy realizowane są przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednym z nich jest program "Czyste Powietrze" skierowany do osób planujących wykonać m.in. termomodernizację budynku i dzięki któremu można pokryć część kosztów poniesionych na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Podczas trwającego naboru wniosków należy je składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który działa na terenie województwa, w którym zlokalizowany jest budynek mieszkalny.

Jeżeli nie wiesz, z jakiego programu mógłbyś aktualnie skorzystać, chętnie podpowiemy, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Udzielamy kompleksowego wsparcia w zakresie doradztwa oraz pomocy przy dopełnieniu wszelkich formalności.

Dlaczego warto ubiegać się o dotację?

Własna nowoczesna minielektrownia to niezawodny sposób na przekształcenie niewyczerpalnej energii pochodzącej ze słońca w prąd. To bardzo kusząca wizja, dlatego warto złożyć wniosek o przyznanie dotacji, dzięki której:

  • nie musisz ponosić wysokiego jednorazowego wydatku na instalację fotowoltaiczną,
  • nie odkładasz swoich planów związanych z montażem instalacji na później,
  • staniesz się samowystarczalny – uniezależnisz się od ogólnodostępnej sieci energetycznej,
  • oszczędzasz pieniądze i dbasz o środowisko.

Zajmowanie się formalnościami i wypełnianie wniosków nie należy do Twoich ulubionych zajęć lub po prostu nie masz na to czasu? Nie zostawimy Cię bez pomocy. Skontaktuj się z nami, a pomożemy wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty, abyś mógł pozyskać dofinansowanie do fotowoltaiki.